לחצו ליצירת קשר

מאחזי יד לנכים


מאחזי יד לנכים להגברת הבטיחות ושיפור איכות החיים

השתלבות של נכים בחברה הכללית הפכה לערך חשוב ביותר, חשוב לציין כי בארץ, נקבע תקן מפורט וחשוב ביותר, אשר נועד להסדיר בין היתר את השילוב של נכים במרחב הציבורי. תקן 1918 למאחזי יד לנכים מפרט בנושא זה והוא מסייע רבות לנכים המבקשים לטייל, לעלות או לרדת במדרגות, להגיע למוסד ציבורי או להשתמש בשירותים, לבלות במסעדה וכן הלאה.

גם להתקנה בבית, יש מגוון פתרונות, תקניים, טובים ומעוצבים.  התאמה של הבית לנכה או לאדם הקשיש המוגבל בתנועה, דורשת כמה וכמה שינויים. לא תמיד המשפחה ערוכה לשינויים הללו במיוחד כאשר האדם שהיה עצמאי עד כה הפך לנכה בעקבות מחלה או תאונה לכן מאחזי יד לנכים נותנים מענה ניידות מיידי. 

מתעניינים במוצר זה?

השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!

ישנם מקרים רבים אשר בהם אין אפשרות לשחרר אדם שהפך למוגבל, מאשפוז בבית החולים או במחלקה שיקומית, עד שהבית יעבור את השינויים הנדרשים לצורך ההתאמה לתנאים החדשים. מאחזי יד לנכים זהו אחד הדברים הנצרכים ביותר.

מעקה נכים לבית נועד למעשה לאפשר לאדם שמוגבל בתנועה, לנוע בבטחה עד כמה שאפשר במרחב הביתי. בעזרתם הוא יוכל להתיישב, להיעמד, ללכת לשירותים ואף להתקלח. הדבר תורם לו כמובן תחושת ביטחון ותחושת עצמאות כאשר הוא חש שעדיין נותרה בו היכולת לטפל בעצמו.

אין לתאר את התחושה הקשה של אדם בריא ונורמטיבי, אדם שתפקד עד כה באופן עצמאי ורגיל לחלוטין, כאשר בין יום, הוא הפך לתלותי ומוגבל בתנועה. הדברים האלו מתרחשים יום יום לצערנו.

מאחזי יד לנכים בבית ומחוצה לו

פעולות שאדם חסר מגבלות מבצע ללא כל קושי, עבור האדם הנכה יש צורך בסיוע מתאים, שמקל מאוד על ביצוע הפעולה. למשל, מאחזי יד בבית או מחוצה לו מאפשרים לנכים להשתמש בשירותים ציבוריים (או בשירותים ביתיים, בביתו של נכה). 

דגם ייעודי של מאחז יד יאפשר לנכה הסובל ממגבלה ברגליים או ליקוי אחר להשתמש במדרגות בצורה בטוחה, לעלות ולרדת מבלי לסכן את בריאותו. כמו כן, יש מאחזים שנועדו לאפשר שימוש במקלחות. יש דגמים של מאחזים שמתקינים ליד המיטה או ליד מערכת ישיבה, על מנת שהנכה יוכל להתיישב או לקום ללא קושי, להגיע ממצב ישיבה לשכיבה ואז לרדת מהמיטה. 

התקנה של מעקה לקיר במקום הנכון, על פי תקן 1918 תיעשה תוך חישוב מדויק של הזוויות הנדרשות, על מנת להבטיח באופן מלא את בטיחות המשתמש. 

מאחזי יד לנכים – לשמירה על כבודו של הנכה

חשוב לדעת שלעיתים מאחזי היד לנכים הם אלו שיעשו את ההבדל בין אדם שהוא תלותי לחלוטין ומאבד בעקבות כך את כל שמחת החיים שלו ואת כל המוטיבציה להשתקם, לבין אדם שחוזר להיות חיוני ואנרגטי כשהוא מגלה כי למרות כל הקשיים שלו, עדיין יש לו אפשרות לטפל בעצמו ולשמור על כבודו האישי.

מאחזי יד לנכים תורמים ליציבות כשהם מאפשרים לנכה להיאחז בהם, מאחזי יד לנכים צמודים ומותקנים בקיר לכן חשוב לתכנן באופן נכון את גובה מאחז יד לנכים ולפזר אותם בנקודות המתאימות על מנת שהם יתנו את המענה המושלם.

שיפוץ בתים לנכים והתקנת מאחזים 

ירידה ביכולת התפקוד או מעבר לבית חדש עשויים לחייב ביצוע שיפוץ שידאג להתאמה טובה של המבנה. אם משפצים בית פרטי, אם מחדשים דירה שנקנתה, אם רוצים איכות חיים ונוחות לבעלי לקויות או נכות, אפשר לבצע שיפוץ תכליתי. חשוב לשלב כבר בשיפוץ פתרונות ייעודיים ובהם כמובן גם מאחזי יד לנכים. 

חיפשתם פתרונות בטיחות, מאחזי יד לנכים, מאחזים ומעקות מהשורה הראשונה? חברת OLIVER מציעה מגוון רחב  של מעקות ומאחזים מאיכות גבוהה ביותר, על פי התקנים המובילים. הפתרונות בטוחים ואיכותיים, יפים ומעוצבים – הן לבתים פרטיים וקוטג'ים והן לבניה רוויה. 

"אוליבר" – מאחזי יד עם גימור ‏אלומיניום בציפוי אנודייז ‏נירוסטה שאינה מחלידה עם תקן 1918‏ לשיפור איכות החיים של הנכה והמוגבל.