לחצו ליצירת קשר

מאחז יד – מחיר, סוגים והתקנה


מלבד היותו של מאחז היד מוצר בטיחות אשר נועד למנוע החלקה או נפילה, בשנים האחרונות הוא משמש ככלי בידי המעצבים, המשלבים את המעקה או מאחז היד בתוכנית העיצובית הכללית. עולם המאחזים והמעקים הוא מגוון ורחב, נסביר בקצרה על סוגי מאחזי היד הקיימים, מאחז יד - מחיר, והסבר קצר כיצד לבחור את מאחז היד המתאים עבורכם. מאחז יד מחיר

סוגים שונים של מאחזי יד

באופן כללי מקובל לחלק את עולם מאחזי היד לשלושה סוגים עיקריים:

א. מאחזי יד לבתים פרטיים 

במאחזי יד מסוג זה ניתן דגש גדול על רמת העיצוב של המאחז, ועל יכולתו להתאים לחלל בו הוא מותקן. מסיבה זו ישנו מגוון רחב מאד של מעקים המתאימים לכל חלל – מאחז עגול, מאחז מלבני, מאחז מעץ, מאחז מאלומיניום, מאחז מעץ טבעי, ועוד מגוון רחב של מוצרים. 

ב. מאחזי יד לבתים ציבוריים 

במאחזים מסוג זה הדגש הוא בעיקר על עמידות המוצר, ועל חוזקו. כמובן שגם במאחזי יד ציבוריים ישנו דגש עיצובי ושאיפה להתאים אותו לחלל בו הוא מותקן, אולם המשקל שניתן לכל אחד מהשיקולים נוטה לכיוון העמידות והחוזק. 

ג. מאחזי יד לנכים 

בניגוד למאחזי היד שהצגנו לעיל המיועדים בעיקר למדרגות, מאחזים לנכים צריכים להתאים למגוון רחב של מקומות כמו שירותים, מסדרונות, חדרי שינה וכדו'. בנוסף, ישנם מאחזי יד מיוחדים המאפשרים לנכים לרדת במדרגות בצורה בטוחה ויציבה, ומאפשרים להם לחיות באופן עצמאי ומכובד. 

מאחז יד – מחיר

הכל תלוי במספר פרמטרים, לא ניתן לקבוע מחיר אחיד עבור כלל המוצרים, אולם ניתן למנות מספר גורמים המשפיעים על מחירו של מאחז יד. מחיר המאחז מושפע למשל מ:

• אורך המאחז – אורך המעקה הרצוי משפיע על מחיר המוצר. 

• סוג החומר – החומר ממנו עשוי המאחז משפיע בצורה ישירה על מחירו. למשל, מאחז יד מאלומיניום לא יעלה כמו מאחז יד מעץ מלא. 

• התאמה אישית – מאחז מוסדי או גנרי הינו זול יותר בצורה משמעותית ממאחז ייחודי הדורש התאמה אישית.

• דמי התקנה – לעיתים עלות ההתקנה כלולה במחיר המאחז, ומשפיעה על המחיר. 

• זוויות – מאחז יד המותקן במקום זוויתי דורש חלקים רבים יותר והתקנה מורכבת יותר, וממילא המחיר יעלה בהתאם. 

כיצד לבחור את מאחז היד המתאים ביותר

אנשים רבים ניגשים לנושא זה ללא ניסיון וללא כל ידע מקדים. אנו ממליצים בחום להתייעץ עם גורם מקצועי ומנוסה, המכיר את עולם מאחזי היד, ויודע אילו אפשרויות עומדות בפניכם. חברת אוליבר מתמחה בייבוא והתקנה של מאחזי יד שנים רבות, וכאשר ניגש אלינו לקוח להתייעצות אנו מבררים כמה שיותר דברים כגון: אופן ההתקנה, סוג השימוש, טווח מחירים, מיקום המאחז וכדו'. לאחר שקיבלנו תמונה מלאה נשמח להמליץ לכם על מאחז היד המתאים ביותר עבורכם. 

לפרטים והזמנה התקשרו: 03-5070685 או שלחו מייל ל info@oliver.co.il