לחצו ליצירת קשר

מעקה למרפסת


מעקה מרפסת הוא לראש ובראשונה רכיב שתפקידו למנוע נפילה בין שני מפלסים שונים או מהמבנה החוצה. מעקה נבנה לרוב בדופן מרפסת, או בחלון בעל סף נמוך.

לפי תקן ישראלי 1142, גובה מעקה מרפסת צריך להיות לפחות 105 ס"מ,  הגובה נמדד מהמפלס הסמוך ביותר למעקה, היכול לשמש כמדרך רגל.

לכן חשוב לדעת מה מבנה המעקה וכיצד הוא מותקן. לגבי המרווחים - התקן קובע שהמרווחים בין רכיבי המעקה יהיו כאלה שכדור קשיח בקוטר 10 לא יוכל לעבור דרכם.המרווח בין רכיבי המעקה לבין עצמם ובינם לבין הבניין צריך להיות 10 ס"מ מקסימום.

במעקה מרפסת המשלב זכוכית ישנו צורך להתייחס להוראות תקן ישראלי 1099 המתייחס לבחירת סוג ועובי הזכוכית לשמשת המעקה מרפסת. 

מתעניינים במוצר זה?

השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!

מעקה למרפסת על פי תקן ועיצוב

על מנת שהשהיה במרפסת תהיה נעימה ומעבר לכך- בטוחה, חובה להתקין מעקה למרפסת. למעקה יש קודם כל תפקיד בטיחותי אך היום הוא מהווה גם פריט עיצובי המוסיף עוד עניין לעיצוב המרפסת.

על פי החוק (ת"י 1142) התקנת מעקה היא חובה בכל מקום בו ההפרש בין מפלסים הוא 0.60 מ' לפחות ובכל מקום בו עשויה להתרחש נפילה והחוק כולל חוקים ברורים מאוד על פיהם יש לפעול בבניית מעקה. 

כל מעקה והעיצוב שלו

אם בעבר מעקות למרפסת היו בעלי מראה אחיד ולא אסתטי במיוחד, בעלי צבע שחור או אפור, כשהמעקה עצמו מעוגל וכולל סורגים ישרים, היום ניתן למצוא סוגים שונים של מעקות במגוון עיצובים. מעקה מברזל יכול להיות צבוע בצבעים שונים על מנת להשתלב במרפסת בצורה הרמונית. 

מעקה מרפסת ממגוון חומרים

מעקה יכול להיות בנוי מחומרים שונים וישנו מגוון רחב של סגנונות. בבניה החדשה הסטנדרט הוא מעקות מזכוכית בגלל האלגנטיות של הזכוכית. הזכוכית מתאימה מאוד לסגנון העיצוב המודרני. יש לה מראה נקי.

זהו גם יתרון שאין צורך בסורגים הנותנים לעיתים תחושה של מקום סגור. על פי תקן 1142, הזכוכית ממנה עשוי מעקה למרפסת צריכה להיות בעובי של 10 ס"מ לפחות והיא צריכה להיות גם זכוכית מחוסמת.

מעבר לזכוכית הנפוצה מאוד היום מעקה למרפסת יכול להיות עשוי מברזל עם תוספות וקישוטים, אלומיניום שהוא מתכת אל חלד ולכן יכול לעמוד בתנאי חוץ, עץ ואפילו שיש.

אוליבר מבצעת מעקות למרפסת ע"פ התקנים המחמירים

מעקה למרפסת הוא כאמור אלמנט שנועד קודם כל לשמירה על בטיחות עד כדי הצלת חיים. תקן 1142 מציין מהם הרווחים שצריכים להיות בין סורגים במעקה מברזל, הגובה, רוחב הסורגים ועוד.

חשוב לבחור חברה אחראית ומקצועית העוסקת שנים בתחום המעקות, חברה שתבנה עבורכם מעקה העשוי חומרים איכותיים וחזקים שאינם נשחקים ופוגעים בחוסן המעקה עם הזמן, מעקה הבנוי במידות הנדרשות ועל פי התקן וכל זאת כמובן לא על חשבון מראה אסתטי התואם את הסגנון שלכם וטעמכם, אוליבר מעקות עונה על כל הדרישות הללו, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר.