לחצו ליצירת קשר

מעקות למדרגות


לפי התקן הישראלי 1142, מעקות למדרגות הן בגובה הצריך להיות לפחות 105 ס"מ, למעט לאורך מהלך המדרגות (החלק המשופע), שם גובהו צריך להיות לפחות 90 ס"מ מקצה המדרגה.הגובה נמדד מהמקום שיכול לשמש מדרך רגל. המרווח בין רכיבי המעקה לבין עצמם ובינם לבין הבניין צריך להיות 10 ס"מ מקסימום. הגובה נמדד מהמפלס הסמוך ביותר למעקה, היכול לשמש כמדרך רגל, לכן חשוב לדעת מה מבנה המעקה וכיצד הוא מותקן. לגבי המרווחים - התקן קובע שהמרווחים בין רכיבי המעקה יהיו כאלה שכדור קשיח בקוטר 10 ס"מ לא יוכל לעבור דרכם.

 

בניית מדרגות יחד עם מעקות לגרם המדרגות או מאחזי היד מגיעים במגוון סגנונות, חומרים, צבעים ועיצובים. בכדי לבחור את המעקות האידיאלים תצטרכו לקחת בחשבון את הקו העיצובי של ביתכם וכמובן את העדפות האישיות שלכם. עם הפיתוחים והטכנולוגיה של ימינו, תוכלו למצוא מעקה מדרגות מעוצב שיתאים לאופי של ביתכם ועדיין לשמור על עלויות כספיות נמוכות. מעבר לכך, חשוב לקחת בחשבון את אופן התחזוקה בחומר ממנו עשוי המעקה וכמו כן שמירה על הבטיחות של כל דיירי הבית.

מתעניינים במוצר זה?

השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!

בחירת מעקות למדרגות ביתכם משפיעה על מגוון אספקטים משמעותיים, החל מבטיחות ותחזוקה ועד כדי ההשפעה על הקו העיצובי של הבית והאסתטיקה הכללית. בעוד שבעבר עץ שימש כחומר גלם העיקרי והמסורתי ליצירת מעקות למדרגות בבית הפרטי, כיום ישנן אופציות כגון מתכת ואלומיניום אשר משמשות כחלופות עמידות וחזקות יותר לעומת העץ.

תפקידם של מעקות מודרניים הינו ליצור שינוי בקו העיצובי של הבית. מדובר על היבט משמעותי בהרבה מאשר רק עוד פונקציה של נוחות ובטיחות. תוכלו לבחור בחומר גלם כגון מתכת או נירוסטה וליצור מעקות ססגוניים ובוהקים אך חשוב לציין שחומרי המתכת הללו דורשים תחזוקה גבוהה מפני שחלודה עלולה להיווצר עקב הלחות באוויר.

מעקות למדרגות פנים וחוץ 

מעקות למדרגות מוגדרים כאלמנט בטיחותי המחויב על פי חוק, כזכור בישראל חלה חובה להתקינם בגרמי מדרגות שיש בהם 3 מדרגות או יותר. כמו כן, המרווחים שבין הרכיבים האנכיים נדרשים למנוע מעבר של כדור בקוטר 10 ס"מ, ואילו מחלקם התחתון של המעקות, בטווח המרחק שבין 90 - 10 ס"מ, חל איסור על הימצאותם של רכיבים אופקיים, למניעת אפשרות לטיפוס ונפילה מגובה. 

בשנים האחרונות משולבים המעקות באלמנטים עיצוביים ונעשה בהם שימוש רב להדגשת הסגנון העיצובי הכללי של החלל, עם זאת, חשוב לזכור שהמעקות הם בראש ובראשונה אלמנט בטיחותי המיועד לספק הגנה ויציבות לכל המשתמשים במדרגות.

חומרי הגלם המשמשים לייצור מעקות

אנשי הצוות המקצועי של חברת אוליבר מציינים שאחד הקריטריונים שחובה לשים עליו את הדעת בעת בחירת מעקות למדרגות נוגע לחומרי גלם המשמשים לייצורם, ובפרט כשהדבר נוגע למעקות עבור מדרגות חוץ, שאז הם חשופים לפגעי מזג האוויר כגון רטיבות, לחות, רוחות, הפרשי טמפרטורה וקורוזיה בפרט. בנסיבות הללו, כדאי להעדיף מעקות מאלומיניום בציפוי אנודייז נירוסטה נגד חלודה וכן מונכ התקלפות ודהיה של צבע. 

מדובר בחומרי גלם הנחשבים ליקרים מעט יותר בהשוואה לחומרי גלם אחרים, אך הם אינם מחלידים ומספקים למעקות חוזק עמידות גבוהה לאורך זמן, זאת בנוסף לכך שמעקות מאלומיניום ונירוסטה קלים לניקוי ואינם מצריכים תחזוקה. בעזרת גימור בציפוי אנודייז תוכלו להימנע לחלוטין מכל ניסיון של היווצרות קורוזיה.

כתוצאה מכך, גם התחזוקה השוטפת כוללת בסך הכל ניקיון פשוט בעזרת מטלית מידי פעם. עבור מעקות פנים ניתן לעשות שימוש במבחר נרחב יותר של חומרים כגון זכוכית, אלומיניום, עץ או שילוב ביניהם.  בנוסף, האלומיניום כל כך איכותי שהמחיר אינו משקף את טיב החומר, להפך, מדובר על חומר שמסוגל לשאת משקל רב ולכן הוא עמיד ובטיחותי ביותר.החלטתם לבחור בחומר גלם? שימו את מירב הדגש על ביטחון ואיכות ולאחר מכן התייחסו לפן העיצובי מפני שמאחזי יד מסוגלים להיות האקס פקטור בכל בית. 

 

אופציות של מעקות למדרגות בהיבט העיצובי

מעצם מיקומם המרכזי בחלל המבנה, מוענקת מחשבה רבה לסגנון העיצובי של המעקות למדרגות והתאמתם לקונספט העיצובי הכללי. כאמור, עולם המעקות למדרגות כולל מגוון רחב של אפשרויות כאשר חלק מהאופציות שכדאי להכיר:

  • מעקה אלומיניום למדרגות – מעקות אלומיניום נמנים על הנפוצים והפופולאריים ביותר כיום והסיבות לכך טמונות באיכות הגבוהה ובעמידות האלומיניום מפני גורמים מזיקים שונים, בעובדה שמדובר בחומר קל לניקוי ולתחזוקה וכמובן, האסתטיקה הגבוהה והאפשרות ליהנות ממעקות אלומיניום בעיצובים מיוחדים ומרשימים.
  • מעקה אלומיניום וזכוכית – מי שמעוניין ליהנות מכל היתרונות אשר טמונים במעקות אלומיניום ובנוסף על כך, גם מהנראות המרשימה והיוקרתית והאיכות של הזכוכית, יוכל למצוא מענה לדרישותיו במעקה אשר משלב את שני החומרים הללו גם יחד. 
  • מעקות מזכוכית שקופה עשויים להתאים אופטימלית לחללים קטנים, היות ושקיפותם תורמת ליצירת אשליה של מרחב גדול יותר.
  • מעקות כבלים ואו מעקות רשת העשויים פרופילי אלומיניום ומשלבים נירוסטה (אל-חלד), מתאפיינים בצביון מודרני עדכני ומעוצבים בקווים ישרים מינימליסטיים ומקרינים לחלל מראה אורבני, נקי ואסתטי. 
  • מאחזי יד למדרגות – בדומה למעקות גם מאחזי יד טומנים בחובם את השילוב בין בטיחות בעת השימוש במדרגות, לבין האפשרות ליהנות מתוספת עיצובית מרשימה לגרם המדרגות. כאשר ניתן למצוא מגוון סוגים של מאחזי יד ובין היתר גם מאחזי יד לנכים – הכול כמובן, תוך התאמה למשתמשים.

 מעקות מבית "אוליבר" שעונים על מלוא הדרישות והצרכים 

אם מעונינים במעקות למדרגות ולא רוצים להתפשר לא על אסתטיקה ונראות ולא על איכות ובטיחות? תשמחו לגלות שאתם נמצאים במקום הנכון. OLIVER הינה יבואנית של קולקציית מעקות ייחודית ומרשימה, הכוללת מגוון רחב של מעקות אלומיניום איכותיים לבחירה. 

צוות חברת "אוליבר מעקות ומאחזי יד" שמח תמיד לעמוד לרשות הלקוחות, לייעץ ולסייע להם בביצוע הבחירה אשר תספק מענה על מלוא הצרכים והדרישות. אם החלטתם לבחור מעקה מדרגות מעוצב, תוכלו לבחור את אחד מהמעקות למדרגות הרצויים ואהובים עליכם מתוך הקטלוג של חברת "אוליבר" כאן באתר.