לחצו ליצירת קשר

מעקות מזכוכית ואלומיניום


מעקה זכוכית בשנים האחרונות נהפך לדומיננטי בתרבות עיצוב הבית. ניתן לראות מעקות זכוכית למינהן מותקנים כמעקה מרפסת, מעקה בריכה וכמובן בגרמי מדרגות, בחירת המעקה המחבר את הקומות השונות הפך מלהיות פרט טריוויאלי בבניה לפריט עיצובי. 

מעקה אלומיניום וזכוכית בטכניקת עיגון ייחודית

בימנו בניית הבתים והבניינים הופכת למודרנית יותר וניתן להבחין זאת בהמון אספקטים של המבנה, ריצוף מודרני, חיפויים חדים, שימוש בצבעים נקיים ועוד. אחד הטרנדים שנמצאים במגמת עלייה מתמשכת הינו בניית מעקה אלומיניום וזכוכית שמאפשר מראה אלגנטי לצד יוקרה ובטיחות מרבית. 

עיגון הזכוכית במעקות שלנו מתבצעת בכמה אופנים:

 • מעקה אלומיניום בשילוב זכוכית ע"י תפס ספיידר.
 • מעקה זכוכית שתול בתעלה גלויה או סמויה.
 • מעקה זכוכית מעוגן ע"י עמוד מקוצר.
 • מעקה אלומיניום בשילוב זכוכית מעוגנת במסילה

למעקה בראש ובראשונה יש תפקיד פונקציונאלי בטיחותי והוא הגנה מפני נפילה.

 

מתעניינים במוצר זה?

השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!

התקן הישראלי למעקה זכוכית השתנה מספר פעמים בשנים האחרונות. עד כה היה מעקה זכוכית עשוי מזכוכית מחוסמת בעוביי של 12 או 15 מ"מ מספק,כיום יש לזגג זכוכית טריפלקס מחוסמת בעוביים של 5+5 או 8+8 מ"מ ומעלה, בהתאם לדרישות תקן לדרך בה הזכוכית מותקנת.

בהתקנת מעקה זכוכית יש צורך להתייחס לשני תקנים, לתקן 1142 (תקנים לגבי מעקה) , ולתקן 1099 סעיף 3.2.5.3 (בחירת הזכוכית לשמשת המעקה).

 • מעקה זכוכית טריפלקס מחוסם מעלה את רמת הבטיחות וישמש כמחסום גם לאחר נזק או שבירת הזכוכית.
 • זכוכית בטיחות מחוסמת: היא זכוכית אשר בעת מכה נשברת לרסיסים קטנים אשר אינם יכולים לפגוע באדם כמו חלקי זכוכית חדים וארוכים בזמן שבירת זכוכית רגילה. זכוכית מחוסמת עמידה פי חמישה מבחינת חוזק מזכוכית רגילה.
 • זכוכית רבודה: היא למעשה זכוכית רב שכבתית המכונה גם טריפלקס (על שם שלושת השכבות), העשויה משתי שכבות של זכוכית המודבקות בינהן באמצעות חומר פלסטי (P.V.B), תכונה זו גורמת לזכוכית זו להסדק ולרסיסים הנוצרים עקב הניפוץ להשאר דבוקים לחומר הפלסטי הכולא אותם ומונע את פיזורם. 

מעקה אלומיניום וזכוכית על פני חומרי גלם אחרים

חומר האלומיניום הינו קל בצורה בלתי רגילה ביחס לחומרים אחרים (פי 3 קל יותר ממתכת) ולכן קל מאוד להתנהל עמו. מעבר לכך החומר יחסית גמיש ולכן פרזול מעקות נהפך לדבר פשוט לעשייה. כמובן שמדובר על חומר זול ביחס למתכת או נחושת אך הדבר אינו משפיע על חוזקו ויכולתו לשאת משקל רב. 

אם החלטתם לשדרג את ביתכם עם מעקה אלומיניום וזכוכית כנראה שאתם עושים את הבחירה האופטימלית מכל הבחינות. זכרו שחשוב להתאים את המעקה לקו העיצובי הכללי של הבית, ולכן אם ברשותכם בית מודרני מדובר על הבחירה האולטימטיבית. 

מדוע לבחור מעקות מזכוכית בשילוב אלומיניום?

מאז שנת 1950, כאשר התחילו לעשות שימוש בזכוכית המודרנית, הביקוש עבור שילובה בעיצוב הפנימי והחיצוני בבתים ובניינים הלך וגבר בקצב מסחרר. ישנן שתי סיבות עיקריות לכך:

 1. שקיפות מלאה – הזכוכית שקופה ולכן ניתן לראות דרכה את הנוף, תכונה אידיאלית כאשר בונים מעקות אלומיניום בשילוב זכוכית במרפסת, בבריכה או במדרגות הבית. בנוסף, שקיפות הזכוכית מאפשרת לה לספוג אור טבעי ולהקרין אותו לחדרי הבית, דבר שגורם לאור נוסף בכל החדרים ותחושת חמימות נעימה.
 2. ביטחון מלא ותחזוקה נמוכה – בנייה של מעקה זכוכית לבית או מעקות למרפסות בשילוב זכוכית ואלומיניום נהפכו לפופולאריות ביותר מפני שמדובר על חומרים חזקים ועמידים ביותר שנאלצים לעמוד בתקן 1142 על פי המכון לתקנים הישראלי ומשמעות התקן הוא עובי מינימאלי של 10 ס"מ לזכוכית. מעבר לכך, מעבר לניקיון אחת לתקופה ארוכה אין צורך לבצע תחזוקה שוטפת מפני שהאלומיניום אינו מחליד והזכוכית זקוקה לניקיון פשוט בעזרת מטלית לחה.

 

מעקות הזכוכית שאותם אנו מציעים ללקוחותינו:

 • מעקות מדרגות
 • מעקות מרפסת
 • מעקה בריכה
 • מעקה כניסה לבית