לחצו ליצירת קשר

מעקות זכוכית ואלומיניום למדרגות ומרפסות


מעקה זכוכית בשנים האחרונות נהפך לדומיננטי בתרבות עיצוב הבית. ניתן לראות מעקות זכוכית למינהן מותקנים כמעקה מרפסת, מעקה בריכה וכמובן בגרמי מדרגות, בחירת המעקה המחבר את הקומות השונות הפך מלהיות פרט טריוויאלי בבניה לפריט עיצובי. 

מעקה אלומיניום וזכוכית בטכניקת עיגון ייחודית

בימנו בניית הבתים והבניינים הופכת למודרנית יותר וניתן להבחין זאת בהמון אספקטים של המבנה, ריצוף מודרני, חיפויים חדים, שימוש בצבעים נקיים ועוד. אחד הטרנדים שנמצאים במגמת עלייה מתמשכת הינו בניית מעקה אלומיניום וזכוכית למדרגות ומרפסות המאפשר מראה אלגנטי לצד יוקרה ובטיחות מרבית. 

עיגון הזכוכית במעקות שלנו מתבצעת בכמה אופנים:

 • מעקה אלומיניום בשילוב זכוכית ע"י תפס ספיידר.
 • מעקה זכוכית שתול בתעלה גלויה או סמויה.
 • מעקה זכוכית מעוגן ע"י עמוד מקוצר.
 • מעקה אלומיניום בשילוב זכוכית מעוגנת במסילה
מתעניינים במוצר זה?

השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!

מעקה זכוכית למרפסת

למעקה בראש ובראשונה יש תפקיד פונקציונאלי בטיחותי והוא הגנה מפני נפילה.

התקן הישראלי למעקה זכוכית השתנה מספר פעמים בשנים האחרונות. עד כה היה מעקה זכוכית למרפסת עשוי מזכוכית מחוסמת בעוביי של 12 או 15 מ"מ מספק,כיום יש לזגג זכוכית טריפלקס מחוסמת בעוביים של 5+5 או 8+8 מ"מ ומעלה, בהתאם לדרישות תקן לדרך בה הזכוכית מותקנת.

בהתקנת מעקה זכוכית למדרגות ומרפסת יש צורך להתייחס לשני תקנים, לתקן 1142 (תקנים לגבי מעקה), ולתקן 1099 סעיף 3.2.5.3 (בחירת הזכוכית לשמשת המעקה).

 • מעקה זכוכית טריפלקס מחוסם מעלה את רמת הבטיחות וישמש כמחסום גם לאחר נזק או שבירת הזכוכית.
 • זכוכית בטיחות מחוסמת: היא זכוכית אשר בעת מכה נשברת לרסיסים קטנים אשר אינם יכולים לפגוע באדם כמו חלקי זכוכית חדים וארוכים בזמן שבירת זכוכית רגילה. זכוכית מחוסמת עמידה פי 5 מבחינת חוזק מזכוכית רגילה.
 • זכוכית רבודה: היא למעשה זכוכית רב שכבתית המכונה גם טריפלקס (על שם שלושת השכבות), העשויה משתי שכבות של זכוכית המודבקות בינהן באמצעות חומר פלסטי (P.V.B), תכונה זו גורמת לזכוכית זו להסדק ולרסיסים הנוצרים עקב הניפוץ להשאר דבוקים לחומר הפלסטי הכולא אותם ומונע את פיזורם. 

מעקה זכוכית ואלומיניום על פני חומרי גלם אחרים

חומר האלומיניום הינו קל בצורה בלתי רגילה ביחס לחומרים אחרים (פי 3 קל יותר ממתכת) ולכן קל מאוד להתנהל עמו. מעבר לכך החומר יחסית גמיש ולכן פרזול מעקות זכוכית למדרגות ומרפסות נהפך לדבר קל ונוח לעשייה. כמובן שמדובר על חומר זול ביחס למתכת או נחושת אך הדבר אינו משפיע על חוזקו ויכולתו לשאת משקל רב. 

אם החלטתם לשדרג את ביתכם עם מעקה אלומיניום וזכוכית כנראה שאתם עושים את הבחירה האופטימלית מכל הבחינות. זכרו שחשוב להתאים את המעקה לקו העיצובי הכללי של הבית, ולכן אם ברשותכם בית מודרני מדובר על הבחירה האולטימטיבית. 

מדוע לבחור מעקה זכוכית למדרגות בשילוב אלומיניום?

מאז שנת 1950, כאשר התחילו לעשות שימוש בזכוכית המודרנית, הביקוש עבור שילובה בעיצוב הפנימי והחיצוני בבתים ובניינים הלך וגבר בקצב מסחרר. ישנן שתי סיבות עיקריות לכך:

 1. שקיפות מלאה – הזכוכית שקופה ולכן ניתן לראות דרכה את הנוף, תכונה אידיאלית כאשר בונים מעקות אלומיניום בשילוב זכוכית במרפסת, בבריכה או במדרגות הבית. בנוסף, שקיפות הזכוכית מאפשרת לה לספוג אור טבעי ולהקרין אותו לחדרי הבית, דבר שגורם לאור נוסף בכל החדרים ותחושת חמימות נעימה.
 2. ביטחון מלא ותחזוקה נמוכה – בנייה של מעקה זכוכית למדרגות או מעקות זכוכית למרפסות בשילוב אלומיניום נהפכו לפופולאריות ביותר מפני שמדובר על חומרים חזקים ועמידים ביותר שנאלצים לעמוד בתקן 1142 על פי המכון לתקנים הישראלי ומשמעות התקן הוא עובי מינימאלי של 10 ס"מ לזכוכית. מעבר לכך, מעבר לניקיון אחת לתקופה ארוכה אין צורך לבצע תחזוקה שוטפת מפני שהאלומיניום אינו מחליד והזכוכית זקוקה לניקיון פשוט בעזרת מטלית לחה.
 3. גימור - קצוות הזכוכית צריכים להיות חלקים. קצוות מחוספסים או פגומים הם סימנים לאיכות ירודה.
 4. פרזול וחיבורים – החלקים המשמשים לקיבוע הזכוכית במקום צריכים להיות חזקים ועמידים בפני קורוזיה, מליחות ותנאי מזג האוויר. 
 5. ייצור על פי תקני בטיחות - יש לוודא שמעקה הזכוכית שלכם מיוצר על פי תקני הבטיחות המובילים.
 6. התקנה איכותית - מעקה זכוכית איכותי צריך גם להיות מותקן בצורה איכותית ומקצועית. כלומר ללא רווחים מיותרים, עם יישור מדויק.

מעקות הזכוכית שאותם אנו מציעים ללקוחותינו:

 • מעקה זכוכית למדרגות
 • מעקה זכוכית למרפסת
 • מעקה זכוכית שתול
 • מעקה לבריכה
 • מעקה כניסה לבית